Bakanlıktan büyük destek: 75.000 TL’ye kadar eşya yenileme ve tadilat desteği verilecek! Başvuru şartları belli oldu

Bakanlıktan büyük destek: 75.000 TL’ye kadar eşya yenileme ve tadilat desteği verilecek! Başvuru şartları belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardımlar verilmeye devam ediyor. Eşyalarını yenilemek ve tadilat sürecine gireceklere ise 75 bin TL’ye kadar ödeme yapılacak! İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomik zorluk çeken vatandaşlar yönelik yardım ödemlerine 2023 yılı itibariyle de devam ediyor. Her kesimden ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlara destekler devam ediyor.

Sosyal devlet ilkesi kapsamında verilen yardımlar ile vatandaşların birçok farklı kalemde ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanıyor. Bu kapsamda öne çıkan yardımlardan biri de 75 bin TL’ye kadar olan eşya ve tadilat ödemesidir. Başvuru şartlarını sağlayanlar bu destekten yararlanabilecekler.

EV VE EŞYA YARDIMI KİMLERE VERİLECEK?

100400912-home-improvement-gettyp.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok farklı alanda destek verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda evlerini yenilemek ve eksik eşyalarını tamamlamak isteyen ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişiler için 75.000 TL’ye destek ödemesi yapılması planlanıyor.

Eşya yardımından yararlanmak için başvuru yapacak kişilerin hane içindeki kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekiyor. Buna ek olarak yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olması gibi özel şartlardan birine de haiz olmak ya da aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna sahip olma şartları aranıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ev ve eşya yardımı desteklerinden yararlanmak için başvuruların Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıflarına gidilerek yapılması gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren kurumdan başvuru yapılarak talepler iletilebilmektedir. Söz konusu program kapsamında yarıca betonarme ve prefabrik ev, ev bakım onarımı gibi kategorilerde maddi desteklerde de veriliyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için prefabrik ev desteği ile diğer desteklerden yararlanmak isteyenlerin de yine belirli şartları sağlamaları gerekiyor. Söz konusu şartları sağlayan vatandaşların ilgili destek programlarından yararlanarak evlerinin ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılamaları sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2023 yılı diğer destekleri de devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum