Bakanlık listeyi açıkladı: 1.900 TL'ye kadar destek ödemeleri devam ediyor! Çocuklu ailelere ayrıca ek ödeme yapılacak

Bakanlık listeyi açıkladı: 1.900 TL'ye kadar destek ödemeleri devam ediyor! Çocuklu ailelere ayrıca ek ödeme yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni dönemde de destek ödemelerine devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere gelir durumuna ve çocuk sayısına göre ilave destek ödemeleri yapılacak. İşte detaylar…

Türkiye’de sosyal devlet anlayışıyla 2023 yılında da devlet destekleri ihtiyaç sahiplerine verilmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bu destek ödemeleri kapsamında gelir durumu, çocuk sayısı gibi etkenler destek hesaplamaları yapılırken dikkate alınıyor.

Özellikle son dönemde artan enflasyon ve hayat pahalılığı ile okul çağında çocuklara sahip aileler ciddi bir destek arayışına giriyor. İhtiyaç sahibi aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek ödemelerine dair yeni detaylar duyuruldu.

GELİRE GÖRE 1.250 TL’YE KADAR DESTEK ÖDENECEK!

Aile ve Sosyal Hizmeteler Bakanlığı tarafından yeni döneme dair sosyal destekler hakkında detaylar paylaşılmaya devam ediyor. Bu kapsamda hane içinde kişi başı düşen aylık gelirine göre sosyal yardım ödemesi yapılacak.

Kalabalık aileler için avantajlı olan bu ödemeler kapsamında hane içi kişi başı aylık gelir belirleyici oluyor. Gelir durumuna göre ödeme miktarları ise şöyle:

- 450 TL’ye kadar olanlar: 1.250 TL

- 450 TL ve 911 TL arasında olanlar: 1.100 TL

- 911 TL ve 1.372 TL arasında olanlar: 950 TL

- 1.372 TL ve üzeri olanlar: 850 TL

ÇOCUKLU AİLELER İÇİN EK DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK!

odgzndu4od-yeni-ay-aile-destek-odemeleri-hesaplara-yatti-mi-1250-tlyi-pttden-kimler-alacak.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ayrıca ihtiyaç sahibi çocuklu aileler için ek destek ödemeleri de yapılacak. Bu kapsamda çocuklar için yapılacak sosyal destekler de çocuk sayısına göre ödeme miktarı da değişiyor.

Çocuklu aileler için destek miktarları ise şöyle:

- 1 – 2 çocuk için: 350 TL

- 3 çocuk için: 450 TL

- 4 çocuk için: 550 TL

- 5 ve üzeri çocuk için: 650 TL

Söz konusu destek ödemelerinden yararlanmak isteyenlerin sosyal yardımlara başvurarak aylık 1.900 TL’ye kadar nakit destek alması sağlanacak. Aile Destek Programı ve e – Devlet’ten ‘’Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’’ üzerinden söz konusu destekler için başvuru yapılabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.