Artan otobüs fiyatlarına karşı öğrencilere destek! Başvuran herkes alabilecek!

Artan otobüs fiyatlarına karşı öğrencilere destek! Başvuran herkes alabilecek!

Akaryakıt ile beraber artan yol ücretlerine zamla gelmeye devam ediyor. Büyükşehirlerde öğrenci ücretlerinin bile ulaştığı rakamlar oldukça cep yakıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise son duyurusu ile ulaşımda öğrencilere destek çıkıyor.

Artan akaryakıt fiyatları ile beraber ulaşım alanında da zamlar görüldü. Fahiş rakamlara ulaşan ulaşım ücretleri en çok da her gün okula gidip gelen öğrencileri etkiledi. Her gün okula gidip gelirken otobüs veya dolmuş kullanmak zorunda olan öğrenciler ulaşım ücretine aylık büyük bir meblağ ayırmak zorunda kalıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise bu durumda geçinmekte zorlanan, dar gelirli ailelerin çocuklarına ulaşım ücretlerinde 750 TL’ye varan yardım yapacağını duyurdu. İşte tüm detaylar…

Ulaşım yardımı yapılacak!

Farklı birçok kalemde öğrencilere ve yardıma ihtiyacı olan ailelere, bireylere destek olmaya çalışan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni yayımladığı duyurusu ile öğrencilerin ulaşım masraflarına destek olacağını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ulaşımdaki artan fiyatlar ile okula gidip gelmekte büyük masraflara giren öğrencilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımı ile 750 TL’ye kadar ulaşım yardımı yapacağını açıkladı.

10 milyon TL fon aktarıldı!

Artan maliyetler her sektörü vururken akaryakıta bu sene gelen ve halen de gelmeye devam eden zamlar ulaşım sektöründeki pahalılık sorununu iyice derinleştiriyor. Ulaşımdaki pahalılık ise en çok her gün okula gidip gelirken iki defa ulaşım araçlarını kullanan öğrencileri etkiliyor.

Bu duruma karşı kolları sıvayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklamalarında ulaşımda öğrencilere destek olmak amacı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na 10 milyon TL fon aktarıldığını belirtti. Dar gelirli ve geçinmekte zorlanan ailelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurmaları ile alabilecekleri ulaşım ödeneğinin detayları için ilgili siteler ziyaret edilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.