Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergenin bütün kamu görevlilerini kapsayacak, beklentiyi karşılayacak bir çerçevede sunulması, tartışılması ve bunun topluma kazandırılması noktasında çalıştıklarını, gayret gösterdiklerini söyledi.

Ağustos ayında 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin başlayacağını hatırlatan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “5. Dönem Toplu Sözleşme’ye giderken önümüzde çok önemli sorunlar var. Kamu görevlilerinin çok büyük beklentileri var. 3600 ek göstergenin bütün kamu görevlilerini kuşatacak, beklentiyi karşılayacak bir çerçevede sunulması, tartışılması ve bunun topluma kazandırılması noktasında Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak bir çalışmamız, gayretimiz var” dedi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşmeye ilişkin mutfak çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, “Vergi adaletsizliği, bu anlamda canımızı yakan, canımızı sıkan konuların başında. Çünkü gelir vergisi alanında kayıplarımız var. Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılmasını, bu hizmet sınıfındaki personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini ve ek gösterge sistemine dâhil edilmesini istiyoruz. Bu anlamda beklentiler karşılansın diye uzun süredir dile getirdiğimiz ve dillendirdiğimiz tekliflerimiz, taleplerimiz var” ifadelerini kullandı.