Uzun zamandır yazılarımı sizlerle paylaşamamanın derin üzüntüsünü yaşıyorum. Fakat banada hak vereceğinizi düşünerek, yazılarımı arkadaşlarım aracılığıyla sizlere ulaştırdığımı bilmenizi istiyorum. Kısacası sizi hiçbir zaman yalnız bırakmadım. Sizi sözümün mağdur ve hakkı yenen eğitimcilerimizin olduğunu açıklamama gerek yok sanırım.

 

 

          Her insanın meşgaleleri olduğu gerçekliğinden hareketle özellikle bu sıralar işlerimizin yoğunluğundan dolayı sadece birkaç arkadaşıma telefon aracılığıyla aktardıklarımı sizlere ulaştırıyorum. Çok kısa sürede son yaşananlarla ilgili hukuki değerlendirmelerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

 

          75 altında bırakılarak yöneticilik görevi alınan eğitimcilerimizin bir kısmının yürütme durdurma ve esastan iptal kararlarını aldıklarını duymakta ve şahit olmaktayım. Bu arkadaşlara şimdilik şunu açıklamak istiyorum(çok yakında ayrıntılı değerlendirmemi paylaşacağım). 75 altında kalan sizler dava açmış ve davanızı kazanmışsanız(esastan veya yürütme durdurma alarak) idare sizi enazından görevden alındığınız okulunuza/kurumuza müdür olarak 4 yıl görevlendirmek zorundadır. Ben aldım, artık öğretmensin gibi bir anlayış cehaletin ürünüdür. Hukuksal olarak da mümkün değildir. Sen soruşturmasız/cezasız kimseyi alamazsın/cezalandıramazsın. Hatta 75 altı davasını kazanan arkadaşlarımıza bir daha değerlendirme yapılarak duyuru anındaki kurumlar boş gösterilmeli, başka kurumları tercih etmeleri sağlanmalıdır bu bir zorunluluktur. Neyse uzatmayarak açıklamalarımı beklemenizi ve çoluk çocuğunuzun rızkına sahip çıkarak bugünleri unutmamanızı dilerim. Kalın sağlıcakla...

 

 Kamuajans.com/ÖZEL