Zorunlu Hizmeti 6 Ay'dan Az Kalmış Öğretmenin Eş Özrü İle Atanma Durumu

Zorunlu Hizmeti 6 Ay'dan Az Kalmış Öğretmenin Eş Özrü İle Atanma Durumu

Zorunlu hizmeti 6 aydan az kalmış öğretmenin eş özrü ile atanıp atanamayacağı durumu Eğitimci-Yazar Sedat Değer'e soruldu ve Sedat Değer'in bu konuya cevabı çok önemliydi.

İyi günler sedat bey. Ben zorunlu hizmetimi 7 yıl olan bir okulda 5 yıl çalıştıktan sonra zorunlu hizmeti 6 yıl olan bir okula tayin oldum. Ve şuan şubat ayında eş özründen tayin isteyeceğim. Zorunlu hizmetimin bitmesine 6 ay dan az kaldığı için zorunlu hizmet tamamladı sayılır mı? Son okulumun zorunlu hizmet süresine tabi olmak için 1 yıl şartı beni ilgilendirir mi bu durumda? çünkü yeni okulunda 1 yılım dolmadı.

Zorunlu hizmet süresi daha düşük bir okula atandıktan sonra bir yıl kuralı atama isteğinde bulunma engelidir ki mazeret atama sekli su kuralın istisnasıdır. Ayrıca son atandığı okul zorunlu hizmet kapsamında değil ve altı aydan daha az zorunlu hizmet süresi kalmışsa zorunlu hizmetiniz bitmiş sayılır. 

Bu durumda mazeret ataması ile zorunlu hizmet sayılmayan okula zorunlu hizmet süreniz altı aydan daha az kalmış iken geçerseniz zorunlu hizmetiniz bitmiş sayılır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.