Yenişehir Değirmençay İlkokulu Kütüphane Açılışı Yapıldı

Yenişehir Değirmençay İlkokulu Kütüphane Açılışı Yapıldı

Yenişehir Değirmençay İlkokulunda gerçekleşen açılışa, Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Serbülent SEVDİ, Hayırseverlerimiz, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Dr. Ruhsar Uçar ve Eğitimci Faik Güçlü tarafından bir yıl önce Il Milli Eğitim müdürlüğümüz ile koordineli yürütülmeye başlanan Kütüphanesiz Okul Kalmasın Eğitimle Büyü Türkiyem projesi kapsamında bugün Yenişehir ilçemiz sınırlarında bulunan Değirmençay mahallesi ilköğretim okulu 'na yeni bir kütüphane daha kazandırılmıştır. Değirmençay ilköğretim okulu kütüphanesi tefrisati ve kitapları Toros Koleji mezunları derneği tarafından sağlanmıştır.

Bir yıl önce Yusuf Bayik Ortaokulu'na ilk kütüphane yi kazandıran Dr Ruhsar Uçar ve Eğitimci Faik Güçlü ardından Arslanköy ilköğretim okulu,  Gözne Çok programlı Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi,  Yeşilçimen Kanuni Ortaokulu,  Sarılar Köyü ilköğretim okuluna kütüphane kazandırdılar , Çamlıbel Kız Meslek lisesi ve Tepeköy ilköğretim okulu na kitap bağışında bulunmuşlardır

Kütüphanesiz Okul Kalmasın Eğitimle Büyü Türkiyem projesi Ayvagedigi ilköğretim okulu ve Mehmet Akif Inan Ortaokulu 'na kütüphane çalışması ile halen devam etmektedir yakın gelecekte bu iki okula kütüphane kazandırma ile tamamlanacaktır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.