Hava Durumu

Vakalar Patladı! Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Kamuajans.com – Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün kabine toplantısı sonrası yeni risk haritasını açıkladı. Haritaya göre çok yüksek riskli kırmızı iller nüfusun yüzde 80’ini temsil eden 58 şehre ulaştı. Bununla birlikte yasaklar geri geldi. Okullarda da vaka sayılarının artması ile birlikte art arda kararlar alınıyor. Son olarak 3 ilde yüz yüze eğitime ara verildiği bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:00
https://www.kamuajans.com/
Vakalar Patladı! Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Normalleşme ile birlikte vakalar patladı. Son risk haritasında mavi olan bir şehir kaldı, 58 şehir ise kızardı. Uzmanlar vakaların daha da artmasından endişeli... Öte yandan yüz yüze eğitimin sürdüğü okullardan da öğrenci ve öğretmenlerde vakaların görüldüğüne dair bilgiler geliyor. Son olarak 3 şehirde yüz yüze eğitime ara verildi.

Çorum'da ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç yüz yüze eğitime ara verildi

 Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini söyledi.

Çorum'un her 100 bin kişide görülen vaka sayısının artması nedeniyle Kovid-19 risk değerlendirme haritasında "kırmızı" kategorideki iller arasına girdiğini belirten Çiftçi, bu nedenle yeni kararlar alındığını anlattı.

Çiftçi, "Bu nedenle Milli Eğitim Müdürümüz ile de görüştüm. Okullarımızda 8, 12. sınıflar, ana sınıfları ve ilkokulların dışındaki diğer ara sınıflarda yüz yüze eğitimden tekrar uzaktan eğitime geçme kararı aldık. Bugün itibarıyla okullarımızda uygulamaya başladık." dedi.

Tokat'ta Kovid-19 tedbirleri kapsamında iki okulda eğitime ara verildi

Tokat'ın Başçiftlik ilçesindeki iki okulda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime 7 gün ara verildi.

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, Başçiftlik İlkokulu ve Başçiftlik Şehit Murat Kılınç  Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde yüz yüze eğitime 7 gün ara verilmesi kararlaştırıldı. 

Söz konusu okullarda eğitim öğretimin uzaktan devam edeceği belirtildi.

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde 9, 10 ve 11'inci sınıflarda uzaktan eğitim kararı

İnebolu Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Kaymakam Selçuk Yosunkaya başkanlığında yapılan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, ilçede Kovid-19 salgını kapsamında risk gruplarına göre alınacak tedbirlerin görüşüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "29 Mart Pazartesi gününden itibaren ortaöğretim okullarının 9, 10 ve 11. sınıflarında tüm derslerin uzaktan eğitim yoluyla yapılmasına, işletmelerde beceri eğitimine gidecek yoğunlaştırılmış eğitim gören öğrencilerin not işlemlerinin maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak 23 Nisan'a kadar tamamlanmasına karar verilmiştir." ifadesine yer verildi.

Cide İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun, Kaymakam Ömer Sağlam başkanlığında yaptığı toplantıda da Birol Durası Anadolu Lisesi'ndeki bir öğrenciden alınan PCR testinin pozitif çıkması nedeniyle 12/C sınıfında 10 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.