Üniversiteden Girişimcilere 'Girişim Savaşçısı' Eğitimi

Üniversiteden Girişimcilere 'Girişim Savaşçısı' Eğitimi

KamuAjans.Com-Girişimcilerin mental dayanıklılık ve duygusal istekliliklerinin arttırılmasını amaçlayan program kapsamında 17 girişimci, SAT komandosu eğitimi aldı olduğunu belirtti.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Target Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen Girişim Savaşçısı Özel İhtisas Programı kapsamında 17 girişimciye komando eğitimi verildi.

Cosme Projesi kapsamında düzenlenen Girişim Savaşçısı Özel İhtisas Programı Gaziantep etabı çerçevesindeki eğitim Şehitkamil Biyolojik Gölette gerçekleştirildi.

Programa katılan 17 girişimci, SAT komandosu eğitimlerine tabi tutuldu. Sporla başlayan eğitimlerde girişimciler, yere yatıp süründü. Saatler süren zorlu yürüyüş ve koşunun ardından çeşitli sürpriz zorluk ve engellerle hem psikolojik hem de fiziksel testlere tabi tutulan girişimciler, kurdukları çadırlarda kamp da yaptı.

Botla gölete açılan girişimciler, göl ya da denizlerde yol alma ve birlikte hareket edebilme gibi becerileri de geliştirildi.

- "Kadınlar daha dirençli"

Girişim Savaşçıları Kurucusu ve Eğitmen Berke Sarpaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimin amacının girişimcilerin mental dayanıklılık ve duygusal istekliliklerinin arttırılması olduğunu belirtti.

Farklı alanlardan uzmanlarla uygulamalı çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Sarpaş, "Amacımız, burada asla vazgeçmeyen, pes etmeyen, dayanıklılığı, mukavemeti, tekamül düzeyi yüksek profesyonel girişimciler yetiştirmek. Her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek, acıya dayanıklı, uzun süre uykusuz kalabilen ve uykusuz bir şekilde az bilgiyle en doğru kararı verebilen ve bu anlamda profesyonel olarak ilerleyebilecek girişimcileri hedefliyoruz." diye konuştu.

Emekli SAT komandosu ve Girişim Savaşçısı Erkan Balcı ise çok zorlu geçen eğitimlerde erkeklerin daha erken pes ettiğini, kadınların ise beklediğinden daha dayanıklı ve dirençli olduğunu söyledi. Balcı, "Asla pes etmemek, vazgeçmemek gerekiyor. Asla sınır tanımamak gerekiyor. Düştüğünde de tekrar daha güçlü ayağa kalkmak gerekiyor. Burada bunun psikolojik ve fiziksel eğitimini arkadaşlara vermeye çalışıyoruz." dedi.

GAÜN Target Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü ve Girişim Savaşcısı Ekrem Tekin de zorlu geçen eğitimlerde girişimcilerin 2 gün içerisinde bir saatlik uyku uyuyabildiklerini anlattı. Tekin, şöyle konuştu:

"Biz 24 saat esasına göre yaşıyoruz. Kampüste çadırlarda kalıyoruz. Yani akşam gidip sabah gelmek yok. Böyle olunca sıkı bir konsantrasyonla eğitimlerde gerektiği gibi oluyor. Burada psikolojiniz bedeniniz sonuna kadar zorlanıyor. 10 dakika sonra programda ne olacağını bilmiyoruz. Program sabah 8.00'de kahvaltı ile başlıyor. Sabah sporu öğleden sonra eğitimli uygulamaları ile devam ediyor. Gece zaten saat 01.00'e kadar eğitim, daha sonra çadır alanına koşarak gidiyoruz. Zorlanıyorlar ama memnunlar."

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Gür ise masa başında tasarımlarını yapan girişimcilerin ruh ve bedensel dengelerini koruyarak, her türlü doğal koşula hazırlıklı olmasını istediklerini belirtti.Anadolu Ajansı 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.