Ücretli Öğretmenlik Modern Köleliktir

Ücretli Öğretmenlik Modern Köleliktir

Milli Eğitim bakanlığı bünyesinde branşında yetersiz atama sayısından dolayı atanamadığı için sahip olduğu bilgi, birikimi ülkesine hizmet etmek için hiçbir kimsenin beğenmediği gitmeye burun kıvırdığı en ücra yerlere fedakar Ücretli Öğretmenlerimiz giderek orada bulunan öğrencilerin eğitim hakkından mahrum kalmaması için büyük bir çaba ve gayret göstererek kahramanca görevlerini icra etmektedirler.

Maalesef ülkemizde 2012-2013 yıllarında bir kanunla fahri, gönüllü, geçici, vekil tüm diyanet personeli kadroya alınmış. Yine kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron personel kadroya alınmıştır.

Milli eğitim bakanlığı personeline hiçbir zaman sahip çıkmadığı gibi gerek hükümet gerekse bakanlık konu Ücretli Öğretmenlerin kadroya alınmasına gelince duymaz, görmez oluyorlar.

Kahraman, fedakar, cefakar Ücretli Öğretmenlerimiz kadroyu sonuna kadar hak etmektedir ve biran önce kadroya alınmalıdırlar.

Bakanlık bünyesinde çalışan Ücretli Öğretmen haftada 30 saat karşılığı 1800 tl gibi komik bir maaş almaktadır. Kadrolu öğretmen nöbet ücreti, seminer yolluk ücreti, zümre toplantısı için yolluk parası, tatillerde parasını alır, tübitak bilim fuarlarında haftalık 6saat ek dersini, yurtlardaki belletmenlik nöbeti karşılığı aylık56 saat ek ders vs. almaktadır.

Fedakar, kahraman Ücretli Öğretmenin sgk primi dahi tam yatmaktadır. Ülkemizde bulunan en üst yargı kurumlarının vermiş oldu " Ücretli Öğretmenle kadrolu öğretmen arasında fark yoktur, kadrolu öğretmen hangi hakka sahipse Ücretli Öğretmende aynı haklara sahiptir ayrım yapılamaz" kararına rağmen ne bakanlık nede hükümet bu karara uymamaktadır.

Ücretli Öğretmenlerimiz başta Sayın Cumhurbaşkanı, Milli eğitim bakanı ve tüm siyasi ve diğer aktörlere bu kanayan yaranın durdurulması tüm Ücretli Öğretmenlerimizin biran önce kadroya alınmasını istemektedirler. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.