Ücretli Öğretmenlere ve Usta Öğreticilere Ek Ders Maaş Ödemesi Müjdesi

Ücretli Öğretmenlere ve Usta Öğreticilere Ek Ders Maaş Ödemesi Müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı televizyon programında uzaktan eğitimin gidişatı ve eğitimde 30 Nisan sonrası yapılacaklar hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca ücretli öğretmenlerin ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerinin (maaş) ödemesinin yapılacağının da müjdesini verdi.

Uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren öğretmenlere ödeme yapılacak. 30 Nisan'dan itibaren bilim kurulu kararına uyum sağlanacak ama uzaktan eğitim için yayınlar devam edecek. Çin'den sonra uzaktan eğitim konusunda en başarılı 2. ülkeyiz. Yayınlarda yapılan aksaklıklara yönelik geri bildirimleri değerlendiriliyor. Öğrencilerin talepleri değerlendirilerek hayata geçirilecek. Öğretmenlerimiz yayınları yaptıkça tecrübeleri artıyor.

 Okullar açıkken çocuklar nasıl konsantre oluyorsa şimdi de öyle çocukların konsantrasyonu için eğitimlerin 20 dakikadan fazla olması doğru değil. Aileler istediği takdirde bizim tavsiye programımız yerine kendi programlarını uygulayabilirleri. Anne babalar gözetimi asla bırakmamalı çocukları çok sıkmamalıdır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerinin (maaş) ödeneceğini açıkladı. Ücretli öğretmenler ve usta öğreticilere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.