Hava Durumu

Ücretli öğretmenlere kadroya mı geçirilecek?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ücretli öğretmenlere kadro verilmesi konusunda deprem bölgesinde görev yapan birkaç ücretli öğretmenle görüştüğü ve yeşil ışık yaktığı doğru mu ?

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2023 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2023 12:38
https://www.kamuajans.com/
Ücretli öğretmenlere kadroya mı geçirilecek?

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana gelen deprem felaketinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlere pozitif bir ayrımcılık yaparak önce bölgede görev yapan ücretli öğretmenlerimizin ücretlerinin ödeneceği açıklamasını yaptı. MEB’in aldığı bu karar yerinde ve takdiri hak edecek bir davranıştı.
Daha sonra da ücretli öğretmenlerimizin azami 30 saat derse girme saatini azami 40 saat olarak değiştirerek ücretli öğretmenlere pozitif bir ayrımcılık daha yaptı..

Tüm bu süreçler yaşanırken deprem bölgesinde görev yapan ücretli öğretmenlerimizden bomba bir iddia gündeme geldi…

Bakan Özer’in deprem bölgesinde görev yapan ücretli öğretmenlerle görüşürken kadro verilmesi konusuna yeşil ışık yaktığını iddia ettiler. Ücretli öğretmenlerden 5 bin kişiye deprem bölgesi öncelikli olmak üzere kadro düzenlemesi gelebileceğini iddia ettiler…

Bu iddiaları bu sayfadan konunun muhatabı Bakan Mahmut Özer’e soruyoruz…

Bu iddialar doğru mu?

Kamudanhaber sitemizin yorumu: Bakan Mahmut Özer daha önce katıldığı televizyon programında ücretli öğretmenlere kadro verilmeyeceğini açıklamıştı. Depremlerle olağanüstü günlerden geçiyoruz. Olağanüstü şartlarda olağanüstü durumlar oluşabilir ancak hiçbir şartta ücretli öğretmenlere kadro verilmemelidir.Bakan Özer’in de bu konuda hata yapacağını düşünmüyoruz , ihtimal dahi vermek istemiyoruz. 

2022 yılında iki kez KPSS sınavına girip aylardır atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenimiz Bakan Özer’den atama müjdesi beklerken ücretli öğretmenlere kadro konusunun gündeme getirilmesi öğretmenlerimizi üzmektedir.

kamudanhaber

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.