Ücretli Öğretmenler Biran Önce Kadroya Alınmalıdır

Ücretli Öğretmenler Biran Önce Kadroya Alınmalıdır

Kamuajans.com – Ücretli Öğretmenler hiçbir hak ve hukuka sığmayan şart ve koşullar altında hiçbir güvence olmaksızın insan onuruna yakışmayan bir maaş karşılığı büyük bir fedakarlıkla çalışmaktadırlar.

Ücretli öğretmenler olmasıydı eğitim aksayacak, yürümeyecekti. Bunun bilincinde olan vatanperver ve hizmet sevdalısı Ücretli Öğretmenler hiç düşünmeden çıkar, menfaat gözetmeden göreve koşmuşlardır.

Karşılığında ise insan onuruna yakışmayan adeta Ücretli Öğretmenlerle dalga geçer bir maaş ve sgk prim sistemi uygulanmaktadır.

Bunun ne ILO ne Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi nede Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine uymamaktadır.

Ücretli Öğretmenlerin onuru, şerefi, haysiyeti ayaklar altındadır. Milli eğitim bakanlığı ve hükümet derhal bu rezalete dur demelidir.

Vicdanı olan hak ve hukuku benimsemiş hiçbir ferdin bu durumu kabul etmesi mümkün değildir.

SORUYORUZ?

Ücretli Öğretmenler daha ne kadar haksızlık, hukuksuzlukla görev yapacak?

Ücretli Öğretmenler alın teri olan kadroya ne zaman kavuşacak?

Sayın Cumhurbaşkanı, Hükümet ve Milli Eğitim bakanlığı Ücretli Öğretmenlerin kadro mağduriyetine daha ne kadar seyirci kalacak?

Bu ülkede 2012 yılında bir kanunla geçici, fahri, vekil vb 100 bin diyanet personeli kadroya alındı.

Ücretli Öğretmenler neden bir kanunla kadro verilmiyor? Diyanet personeli kadar Öğretmenin kıymeti hükmü yok mu bu ülkede?

Başta Sayın Cumhurbaşkanı, Hükümet, Milli Eğitim Bakanlığı ve tüm aktörler biran önce Ücretli Öğretmenlerin kadroya alınmasını sağlamalıdırlar. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.