Tüm Hizmetiçi Eğitimleri İptal Edildi

Tüm Hizmetiçi Eğitimleri İptal Edildi

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 43501582-774.01.01-E.5515793 sayılı Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri konulu 13 Mart 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzalı resmi yazıda ''Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki 12 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, dünyada hızla yayılan ''2019-nCoV'' adlı yeni Koronavirüs'ün etkilerinden korunmak amacıyla ülkemizde bazı tedbirler alınmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda; Personel Genel Müdürlüğünün 13 Mart 2020 tarihli ve 5497866 sayılı yazı gereğince Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında 06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında uygulanacak olan ikinci ara tatil 16-20 Mart 2020 tarihleri arasında uygulanacak olup her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edilmiştir.

Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 38'inci, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 87'nci ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği'nin 52'nci maddeleri kapsamında okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve hayat boyu öğrenme kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerimizi yönelik ikinci ara tatil döneminde planlanan mesleki çalışmalar 16-20 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

Bakanlığımızın merkez ve taşra tekilatında görevli personele yönelik Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Yönetmeliği doğrultusunda düzenlenen merkezi hizmetiçi eğitim faaliyetleri ile Valiliklerce planlanan hizmetiçi eğitim faaliyetleri, bahse konu virüsün etkilerinden korunmak amacıyla koruma ve önleme tedbirleri süresince 16 Mart 2020 tarihinden itibaren iptal edilmiştir. Ancak yüz yüze hizmetiçi eğitim faaliyetlerinden Makam Onayı/Valilik Oluru alınarak açılan ve devam eden eğitimler, koruma ve önleme tedbirleri sonrasında ileri bir tarihte düzenlenmek üzere ertelenmiştir.

Öğretmenlerimizin mesleki çalışmalarının ve hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin koruma ve önleme tedbirleri süresince uzaktan eğitim programları ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştirilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.