Teşvik Başvurusu Yapan Okul Sayısı Belli Oldu

Teşvik Başvurusu Yapan Okul Sayısı Belli Oldu

KamuAjans.Com-75 bini yeni öğrenci olmak üzere toplam 350 bin öğrenciye verilecek özel okul teşviki için Türkiye çapında 6 bin 362 özel okul başvuru yaptı

2016-2017 eğitim ve öğretim desteği kapsamında müracaat eden özel okul listesi yayınlandı. Buna göre toplam 6 bin 362 okul teşvik başvurusu yaptı.

2 EYLÜL SON

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl 75 bini yeni olmak üzere 340 bin öğrenciye eğitim ve öğretim desteği verecek. Başvurular 2 Eylül’de sona erecek. 2016-2017 eğitim ve öğretim desteği kapsamında müracaat eden özel okul listesi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında yayınlandı. Listeye göre Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden 6 bin 361 okul teşvik başvurusunda bulundu. Okulların listesine web sayfasından ulaşılabiliyor.

E-OKUL’DAN BAŞVURU

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerini kapsayan teşviklerden velilerin koşulları uygun olduğu takdirde öğrenciler faydalanabiliyor. Özel okullaşma oranının yükselmesine önemli katkı sağlayan öğrenci teşvikleri için başvuru yapmak isteyen öğrenciler e-okul sisteminde yer alan menü ile işlemlerini gerçekleştirebiliyor

YAŞAR ÖZAY / POSTA EĞİTİM UZMANI 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.