Hava Durumu

Resmi Tatilde Öğretmenleri Çalıştıran Özel Okula Baskın

Resmi tatil olmasına rağmen öğretmenleri ek bir ücret ödemeden çalışmaya zorlayan Özel Taş İlköğretim Okulunu bastı. Sendika kurumun Valilik izinleri olmadığını ve bu dayatmanın hukuksuz olduğunu ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2022 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2022 12:52
https://www.kamuajans.com/
Resmi Tatilde Öğretmenleri Çalıştıran Özel Okula Baskın

29 Ekim tam gün, 28 Ekim ise yarım gün resmi tatil olmasına rağmen çok sayıda özel eğitim ve öğretim kurumunda öğretmenler ek bir ücret verilmeksizin çalıştırılmaya zorlanıyor. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası ise bu hukuksuz dayatmayı teşhir etmeye ve ‘kurum baskınlarıyla’ gündeme taşımaya devam ediyor.

Öğretmen Sendikası, kendisine gelen ihbarlar doğrultusunda yurdun dört bir yanındaki özel eğitim ve öğretim kurumunu arayarak yaptıklarının hukuksuz olduğunu hatırlattı. Sendikanın bu girişiminin ardından çok sayıda kurum, derslerini iptal ettiğini duyurdu.

Yöneticilerin kamera tahammülsüzlüğü

Öğretmen Sendikası’nın uyarılarına rağmen derslerini iptal etmeyen kurumlarsa teşhir edildi. Bakırköy’de bulunan Özel Taş İlköğretim Okulu’na bizzzat giden Öğretmen Sendikası temsilcileri, kurum yetkililerine yaptıklarının hukuksuz olduğunu ifade etti.

Öğretmen Sendikası üyesi öğretmenler, görüşmeyi kayıt altına alırken kurum yetkilileri ısrarla kamera kaydının kapatılmasını istedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.