Rehberlik Öğretmenlerimize Zorlama Kabul Edilemez

Rehberlik Öğretmenlerimize Zorlama Kabul Edilemez

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, geçtiğimiz gün TBMM’de kabul edilen kanun değişikliği ile ‘Rehberlik öğretmenleri; tercih danışmanlığı, alan ve ders seçimi, öğrenci tanılama sürecine bağlı olarak yapılacak çalışmalarda ihtiyaç duyulması halinde izin ve tatil dönemlerinde de görevlendirilebilecek. Bu durumda rehberlik öğretmenlerinin izinleri bir aydan az olamayacak.’ maddesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Rehber öğretmenlerin diğer meslektaşlarından ayırarak değerlendirmenin kabul edilem

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Anayasamızın 10. Maddesi “Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.” der.

Rehberlik öğretmenlerimizi, diğer meslektaşlarından ayırarak değerlendirmek kabul edilemez.

Tabii ki tüm öğretmenlerimiz sorumluluklarının farkındadır ve her daim gereğini yapmaktadırlar.

Ancak angarya ve zorlama kabul edilemez.

Sendika olarak daha önceki dönemlerde de önerdiğimiz gibi; Rehberlik öğretmenlerimizin, izin ve tatil dönemlerinde görevlendirilmeleri İSTEĞE BAĞLI olmalı ve görevlendirilenlere ek ders ücretleri % 100 artırımlı ödenmelidir.

MEB’in ve Sayın Bakanın bu doğrultuda dile getirilen makul taleplere kayıtsız kalmayacağına inanıyorum.

Türk Eğitim-Sen’in, meslektaşlarımızın bu haklı beklentilerinin tercümanı ve her düzeyde takipçisi olacağının bilinmesini istiyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.