Prof. Dr. Erol Duran'dan Ufkunuzu Açacak ''Okur Yazarlık Kültürü ve Yaratıcılık'' Anlatımı

Prof. Dr. Erol Duran'dan Ufkunuzu Açacak ''Okur Yazarlık Kültürü ve Yaratıcılık'' Anlatımı

Uşak Üniversitesi'nden Prof. Dr. Erol Duran, ''Okur Yazarlık Kültürü ve Yaratıcılık'' konusuyla alakalı 15 Mayıs 2020 tarihinde Cuma günü saat 21.30'da İnstagram üzerinden Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Genel Başkanı Sedat Değer ile gerçekleştirmiş olduğu söyleşi.

Prof. Dr. Erol Duran, Okur Yazarlık konusunu tanımladıktan sonra Okur Yazarlık kültürünün oluşası ve yaratıcılığa etkisini izleyiciler ile paylaşıyor.

Erol Hoca'yı dinledikten sonra okur yazarlık konusuna ayrı bir düşünce ile baktıktan sonra ufkunuzun geliştiğini hissedeceksiniz.

Sedat Değer, ''Okur Yazarlık nedir?'' diye sordu. Okur Yazarlığın bu yüzyılda farklı bir anlama geldiğini sürekli anlam değiştirdiğini belirten Prof. Dr. Erol Duran; 20. yüzyıldaki anlamının temel anlamda okuma yazma bilen yani okuduğunu anlayan ve ifadeleri yazılı olarak belirtebilenlere dendiğini açıkladı.

Prof. Dr. Erol Duran, 21. yüzyıldaki okur yazarlık anlamının biraz değiştiğini belirtti ve ''eğer birisi okur yazar ise dört tane temeli esas alan iş yapması gerekiyor. 1. Okuduğunu, dinlediğini ve gördüğünü anlayabilen. 2. Kendisini yazılı, sözlü ve görsel olarak anlatabilen olması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.