Özür Grubu Atamalarında İl/İlçe Emri Konusu Meclis'te

Özür Grubu Atamalarında İl/İlçe Emri Konusu Meclis'te

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, özür grubu atamalarında il/ilçe emri konusunu Meclis gündemine taşıdı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yanıtlaması için bir soru önergesi verdi.

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, ''Öğretmenlerin özür grubu tayininde il/ilçe emri uygulaması için TBMM'ye verdiğim yazılı soru önergesi aşağıdadır. En kısa sürede bu mağduriyet giderilmelidir.'' dedi.

Soru önergesinde; ''İl/İlçe emri uygulaması getirilip bu mağduriyet çözülecek midir?, MEB il/ilçe emri uygulamasını bazı dönemler yapıp bazı dönemler yapmamaktadır. Öğretmenlerimizi mağdur eden bu durumun sebebi nedir?, Uönetmeliklerde tercihlerine atanamayanlara il/ilçe emri uygulaması hakkında hüküm bulunmamaktadır. Bunun sebebi nedir? Bakanlığınızca bu hükmü yönetmelik ile mevzuata almayı planlamakta mısınız?'' gibi sorular yer almaktadır. 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.