Hava Durumu

Özel Okullarda Yaz Dönemi Takviye Kursları

MEB, özel okullar, 2020-2021 ders yılının sonunda 11 inci sınıftan 12 nci sınıfa veya 7 nci sınıftan 8 inci sınıfa geçen kendi öğrencilerinden istekli olanlara 05 Temmuz - 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ilgi (c) Kılavuzdaki şartların yerine getirerek yaz dönemi takviye kursları açabileceklerini bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Özel Okullarda Yaz Dönemi Takviye Kursları

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yazıda "Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak ilgi (a) Kanun kapsamında faaliyet gösteren özel okullar, ilgi (b) Yönetmeliğin 46 ncı maddesinin yedinci fıkrası hükmü doğrultusunda haftalık ders çizelgesinde belirtilen saatler dışında ve/veya hafta sonları kendi öğrencileri için yüz yüze takviye kursları düzenleyebilmektedir.

Bu kapsamda özel okullar, 2020-2021 ders yılının sonunda 11 inci sınıftan 12 nci sınıfa veya 7nci sınıftan 8 inci sınıfa geçen kendi öğrencilerinden istekli olanlara 05 Temmuz - 27 Ağustos 2021tarihleri arasında ilgi (c) Kılavuzdaki şartların yerine getirerek yaz dönemi takviye kursları açabileceklerdir.

Kurslarda, öğrencilerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek olup bir derslikte bulunabilecek en fazla öğrenci sayısı buna göre belirlenecektir. Covid-19 salgınıyla mücadelede öncelikle maske, fiziki mesafe ve hijyen kuralları olmak üzere alınan tedbirler ile bu konuda ilgi (c) Kılavuzda yer verilen hususlara titizlikle uyulacaktır. Takviye kurslarına devam etmek isteyen 8 ve 12 nci sınıfa geçen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar ilgi (ç) Yönetmelik hükümleri çerçevesinde salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydı ile özel barınma hizmeti veren yurt ve pansiyonlardan yararlanabileceklerdir.

Bu kapsamda açılacak yaz dönemi takviye kursları iş ve işlemlerinin zamanında yürütülmesi ve konu ile ilgili olarak özel okul müdürlüklerinin bilgilendirilmesi; okul müdürlüklerince de öğrenci, öğretmen ve velilere gerekli duyuruların zamanında yapılmasının sağlanması hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim." ifadeleri kullanıldı. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.