Özel Liseden Şehit ve Gazi Çocuklarına Ücretsiz Eğitim

Özel Liseden Şehit ve Gazi Çocuklarına Ücretsiz Eğitim

Kamuajans.com - Edirne'de özel bir lise, şehit ve gazi çocuklarına ücretsiz eğitim vereceğini duyurdu.

Kamuajans.com - Kocasinan Mahallesi'ndeki Özel Sınav Temel Lisesi, okul tabelasının altına ''Şehit çocukları paradan daha değerli bir bedelle ücretsiz okur. O bedel babaları tarafından peşin ödenmiştir'' pankartı astı.

Lise Müdürü Sezai Çakmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası şehit ve gazi yakınlarının duygularına ortak olmak istediklerini belirtti.

15 Temmuz'da darbe girişimine karşı koyarak, vatanı için şehit olan kişiler için derin bir üzüntü duyduklarını anlatan Çakmak, ''Toplumsal hassasiyete tercüman olmak, şehitlerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve onların yakınlarına sahip çıkmak amacıyla böyle bir pankart hazırladı. Sadece şehitlerimizin çocukları değil, birinci derece yakınlarına da eğitim öğretim anlamında katkı vermeye hazırız. Onların başımızın üzerinde yeri var.'' şeklinde konuştu.

Yönetmeliğe göre özel okulların şehit ve gazi yakınlarına belirli bir kontenjan ayırması gerektiğini vurgulayan Çakmak, var olan maddeye de dikkati çekti.

Yaklaşık 230 öğrencinin eğitim gördüğü lisede, öğrenciler yıllık yaklaşık 8 bin 500 TL ücret ödüyor

Hakan Mehmet Şahin 
Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.