Okulların Açılış Tarihi Değişti Mi? MEB Açıkladı

Okulların Açılış Tarihi Değişti Mi? MEB Açıkladı

KamuAjans.Com-Yaşanan darbe girişimi sonrası bir çok kurumda görevden almalar devam ederken bu kurumlar arasında en göze çarpanlardan biri olan Milli Eğitim Bakanlığı'nda en önemli gündemi görevden uzaklaştırılan öğretmenlerden doğacak açığın eğitimi nasıl etkileyeceği konusuydu Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda gereken hamleleri yaparak konuya netlik kazandırmış oldu.

 Milli Eğitim Bakanlığı görevden alınan binlerce öğretmen açığını sözleşmeli öğretmen alımı ile çözeceğini belirtmişti.Öğretmen alımlarının ne zaman gerçekleşeceği konusunda henüz net bir tarih olmamasından dolayı yeni eğitim öğretim yılının ileri tarihe ertelenme olasılığının olup olmadığı konusunda kesin bilgi verilmemişti.Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı yazılı basın açıklaması sonucunda yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı tarih hakkında bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama :

Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.