Okullardaki Ara Uzatılacak Mı?

Okullardaki Ara Uzatılacak Mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda okulların uzaktan eğitim sürecinin uzatılıp uzatılmayacağı konuşulacak.

16 Mart 2020 tarihinde Koronavirüs nedeniyle okullarda uzaktan eğitime geçilmişti. Koronavirüs'ün etkisinin devam etmesinden dolayı uzaktan eğitim bugüne kadar devam etmişti. 

Okullarda 30 Nisan'a kadar verilen aranın uzatılıp uzatılmayacağı konusu Kabine Toplantısı konularından biri olacak. Toplantıda, okulların açılmasının ileri bir tarihe erteleneceği öngörülüyor. Ayrıca bu hafta içerisinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un gerçekleştireceği görüşmede konunun netleştirilmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sağlık Bakanlığımızın, salgın hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici tedbirleriyle tüm dünyaya örnek olabileceğimiz Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz olarak sunduğu uzaktan öğrenme sistemiyle dünyada ilk kez ulusal ölçekte özel olarak hazırlanan televizyon ve internet ders programlarıyla model ülke olmaya hazırdır." şeklinde konuşmuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.