Okullar Ne Zaman Açılacak? Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Cevapladı

Okullar Ne Zaman Açılacak? Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Cevapladı

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'ye konuk olan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Koronavirüs'e ilişkin merak edilenleri cevaplandırdı.

''Okullar Ne Zaman Açılacak?'' soruyu Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, ''Okullardaki ortam, çocukların nasıl gidip geleceklerini, bir araya geldiklerindeki duruma bakarak değerlendirmek lazım. Bugünkü noktada baktığımızda okulların bir ay sonra açılmaları zor görünüyor. Ama baktık çok iyi gidiyoruz, okulların haziran ortası veya temmuzda telafi eğitim olabilir mi? Ağustosta okulların yeni dönemi açılabilir mi bakmak lazım. Okullar için kesin bir bilgi vermek şimdilik zor.'' şeklinde cevapladı.

''Hayat Ne Zaman Normale Dönecek?'' sorusuna Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, ''Kuralları sıkı tutarsak vaka sayısında yavaş yavaş, kademeli olarak azalma olacak. Şu anki görüntü onu veriyor. Önümüzdeki 7 ile 10 gün içinde vaka sayıları küçük oynamalarla beraber 3 bin 500 ila 4 bin arasında seyredeceğini tahmin ediyorum. Sonra aşağı doğru inebilir. Mayıs sonuna doğru rakamlarda büyük düşüş olursa hayat kademeli olarak normale dönecek. Basamak basamak normale dönüş başlar.'' diyerek cevap verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.