Okul Tatili Uzayacak Mı?

Okul Tatili Uzayacak Mı?

Türkiye'yi etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinden 23 Mart 2020 tarihine kadar eğitime ara verilmişti. 1 haftalık tatilin ardından öğrenciler 23 Mart 2020 tarihinde uzaktan eğitime başladı.

Uzaktan Eğitim'in başlamasının ardından öğrenciler, veliler ve öğretmenler okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Şuana kadar konuya ilişkin yapılan açıklamalar belirsizliğini korumuştu.

Son olarak konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sağlık Bakanlığımız ile süreci hassasiyetle takip ediyoruz. Okullardaki eğitime ara verilmesi kararını virüsün dünyadaki yayılımı ve Bilim Kurulunun verileri doğrultusunda aldık. Okulların açılabilmesi için de yine Bilim Kurulunun verilerine ihtiyacımız var. Durum netleştiğinde alınacak kararları tüm halkımızla paylaşacağız." demişti.

23 Mart 2020 tarihinde saat 13.30'da yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çarşamba günü yapılacak Bilim Kurulıu Toplantısında Milli Eğitim Bakanı'nın da katılacağı ve okulların tatil süresinin uzayıp uzamayacağı konusunun görüşülüp karara bağlacağını açkıkladı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.