Okul Öncesi Öğretmen Atamaları Artacak

Okul Öncesi Öğretmen Atamaları Artacak

KamuAjans.Com-Okul Öncesi Öğretmen Atamaları Artacak. Hükümetin orta vadeli planında, eğitim ile ilgili atılacak adımlar bir çok branşın önünü açıyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın önceki gün açıkladığı planda okul öncesi öğretmenlerine de müjde verildi. Okul öncesi eğitimin zorunlu olacak olması, okul öncesi öğretmen ihtiyacını ve atamalarını da artıracak.

Daha önce bu konuda okul öncesi öğretmenlerinin sitemize talep ettikleri haberleri yayımlayarak, okul öncesi eğitimin zorunlu olması konusunda onlara destek sunan haberlerimizi yayımlamıştık. Başbakan Binali Yıldırım'da hükümetin orta vade eylem planında bu konuda okul öncesi öğretmenleri için müjdeyi verdi. Okul öncesi eğitim zorunlu olacak ve okul öncesi öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarında atama kontenjanları hissedilir seviyede artacak.

Okul öncesi eğitimin zorunlu olmasıyla okul öncesi öğretmen ihtiyac artacak. Okul öncesi branşında 40 bin öğretmen ihtiyacı olacağı ve 2017 Şubat öğretmen atamalarında okul öncesi branşı öğretmenleri için 10 bin kontenjan ayrılacağı iddia edliyor.

mebpersonel.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.