Öğretmenlikte Atanma Şeklinin (Sözleşmeli, Kadrolu, Ücretli) Hiçbir Önemi Yok

Öğretmenlikte Atanma Şeklinin (Sözleşmeli, Kadrolu, Ücretli) Hiçbir Önemi Yok

Kamuajans.com - İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, katıldığı "Öğretmen Kariyer Fuarı"nda atanma şekillerinin önemsiz olduğunu savundu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, öğretmenlikte atanma şeklinin (sözleşmeli, kadrolu, ücretli) hiçbir önemi olmadığını ileri sürdü. Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel de eğitim sektörünün rekabet içinde olması gerektiğini savunarak devlete öğretmenleri sözleşmeli atayın önerisinde bulundu. Yenilikçi Eğitim Geliştirme ve Araştırma Merkezi (YEGAM) ve Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) desteğiyle İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Öğretmen Kariyer Fuarı’nda ‘iyi öğretmenlik’ adı altında öğretmenlere güvencesiz ve kölelik koşullarında çalışma önerildi.

Milli Eğitim Bakanlığının yeni ortaöğretim tasarımında ele aldığı kariyer ofisleri uygulamasının öğretmene dönük kariyer çalışması gerçekleştireceğini anlatan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, öğretmenlikte atanma şeklinin (sözleşmeli, kadrolu, ücretli) hiçbir önemi olmadığını söyledi. “Önemli olan bu mesleğin mensubu olduğunuzu hissetmenizdir” diye konuşan Yazıcı “Öğretmenimizin görev yaptığı statünün bizim açımızdan hiçbir değeri yoktur. Bizim için değerli olan öğretmenin mesleğe olan inanmışlığı, adanmışlığıdır” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.