Hava Durumu

Öğretmenlerin hangi kurs ücretlerine yüzde yüz iyileştirme zammı yapıldı?

Öğretmenler için sevindiren haber geldi…Motorlu taşıtlar ve sürücü kursunda görev alan öğretmenlere yönelik iyileştirme zammı yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2023 11:26
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2023 15:46
https://www.kamuajans.com/
Öğretmenlerin hangi kurs ücretlerine yüzde yüz iyileştirme zammı yapıldı?

Öğreöğretmenler için iyileştirme zammı haberi geldi. Motorlu taşıtlar ve sürücü kurslarında görev alan öğretmenler için iyileştirme zammı yapıldı.  Motorlu taşıtlar ve sürücü kurslarında görevli öğretmenlerin iyileştime zamları Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yüzde yüzlük bir zam olacak şekilde yapıldı. İyileştirme zamlarıyla ilgili açıklamalardan biri, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı tarafından yapıldı. 


Ataşehir Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Eğitim ve Sınav alanında incelemeler yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yapılan yüzde yüzlük iyileştirme zammı ile ilgili:
"İlgili bakanlıklarımız İçişleri ve Ulaştırma Bakanlıkları'mızın emekleri çok değerli. Ama bizler de eğitimciyiz. Biz de şuna da çok inanıyoruz ki bu süreçlerdeki iyileşmenin temelinde de eğitim yatıyor. Onun için hem sürücü eğitimleri aşamasında hem de bu aşamadan sonra bizzat sınav uygulamalarında aslında çok ortak bir hassasiyetle çalışmalarımızı yürütüyoruz.


Milli Eğitim Bakanlığımız da buradaki bu hassasiyeti özellikle öğretmenlerimizin sınav uygulamalarındaki özverili çalışmalarının çok yönlü olarak dikkate alıyor. İstanbul'da yaklaşık 12 bin tane sınav görevlimiz var. Zannediyorum ülkemizin dörtte birindeki sınav uygulamaları İstanbul'da gerçekleşiyor.

Böylesine büyük bir çalışma yürüten ekiple çok sık bir araya geliyoruz. Öğretmenlerimiz yaklaşık günde 12 tane adayımızın sınavını gerçekleştiriyorlar. Sabah çok erken saatlerde başlıyor.

Önce saat 07.00 civarında toplanıyoruz. Haftanın 5 günü çalışan, emek veren meslektaşlarımız hafta sonu görev aldıklarında da bu sınav uygulaması içerisinde bulunuyorlar" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.