Öğretmenlere Psikoteknik Test Uygulanacak!

Öğretmenlere Psikoteknik Test Uygulanacak!

Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ katıldığı bir televizyon programında ataması yapılan öğretmenlerle ilgili çokca gündeme gelen mülakat konusunda açıklamalar yaparken muhalefet partilerinden gelen bir öneriyi değerlendirdi. Öğretmen seçimlerinde psikoteknik testler yapılması teklifine sıcak baktıklarını belirten bu konuda çalışma yapıldığı takdirde destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

  Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ Programda konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "Ana muhalefetten sözleşmeli öğretmenlerle ilgili kanunu hazırlarken seçimlerde psikoteknik testler yapılması yönünde bir teklif geldi. Biz de siz gerekli çalışmaları yapın, destekleyeceğiz dedik. Psikoteknik testler de öğretmen seçiminde kullanılabilir. Yolcu taşıyan otobüslerin şoförleri ve tır şoförlerine bir de psikoteknik yapılıyor. Yani ruhsal durumu uygun mu? Trafiğe çıkacak, trafik canavarı mı olacak, normal mi olacak diye. Kesinlikle bazı ülkelerde öğretmenlere bu da yapılıyor. Kızdırdığında çocuğa nasıl tepki veriyor? Çocuğa şamar mı vuruyor? Ben bu sorulara cevap vermiyorum, dersi terk ediyorum, ders bitmiştir çocuklar mı diyor. Yoksa, çocuklar gelin bu konuyu araştıralım ilginç bir konuydu müfredatta yoktu ama mı diyor."

Muhalefet partilerinin konuyla ilgili çalışma yapıp yapmayacaklarını ve Milli Eğitim Bakanlığının hükumet nezdinde bu teklifi değerlendirip değerlendirmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.