Öğretmenler Mülakata Tepkiye Devam Ediyor

Öğretmenler Mülakata Tepkiye Devam Ediyor

KamuAjans.Com-Atanmayı bekleyen öğretmenlerin mülakatın kaldırılması yönünde ısrarları devam ediyor.Twitter'dan seslerini duyurmaya çalışan öğretmen adayları mülakatın mağduriyet yarattığı konusununda düşüncelerini yineledi.

Mülakatın geçerliliği olmadığını savunan öğretmen adayları KPSS puanı ve güvenlik soruşturmasının uygulamaya koyulmasının daha sağlıklı olacağı kanaatini taşıyor.

Mülakat puanı ile KPSS puanı arasında denge oluşturulmadığını düşünen öğretmen adayları mülakattan alınacak notun KPSS notunun önüne geçmesinden duydukları huzursuzluğu aktarıyorlar.

Gecesini gündüzüne katıp KPSS sınavına hazırlanan öğretmen adayları mülakatın emeklerine karşı yanlış uygulama olduğunu savunan öğretmenler arasında her ne kadar haklı olduğunu düşünen dürüst eğitimciler olsada kısa süre önce yaşadığımız darbe girişimi sonrası vatana ihanet eden öğretmenlerin fazlalığı dolayısıyla mülakatın amacından sapmadıkça doğru bir uygulama olduğu kanaatini taşımaktayız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.