Öğretmenler Gününün Parolası '' Gün Benim Günüm ''

Öğretmenler Gününün Parolası '' Gün Benim Günüm ''

KamuAjans.Com-Her yıl 24 Kasım'da kutlanan öğretmenler günü kutlamaları bu sene farklılıklar ile göz dolduracak eğitim sisteminde mevcut görevde olan eğitimcilerin dışında yeni atanacak ve eğitimcilikten emekliliğe ayrılanlarında unutulmayacağı kutlama etkinliğinde ayrıca eğitim sisteminde yer alan öğrenci veli ve aile birlikleri dahil düşünülerek özel bir isimle kutlanacak.

Atatürk'ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettikleri gün olan 24 Kasım,1981 yılından itibaren her yıl ''Öğretmenler Günü'' olara kutlanmaktadır. 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları bu yıl da yurt içinde ve dış temsilciliklerimizde, öğretmenlik mesleğinin saygınlığına uygun, törensel kutmalamalardan ziyade, bütün okullarda öğretmen, öğrenci, veli, okul aile birliği, yerel basın temsilcilikleri ve halkın katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği faaliyet genelgesinde belirtilenlere göre sadece aktif görevde bulunan öğretmenler değil görevinden emekliye ayrılan ve yeni göreve gelecek öğretmenler içinde ayrı bir önem taşıyan 24 Kasım Öğretmenler Günü '' Gün Senin Günün '' başlığı ile kutlanacak.

Yeni atanan öğretmenlerin 24 kasım günü yemin töreni düzenlemesi ile eğitimde aktif rol alması gerçekleştirilecek ayrıca eğitim sisteminde aktif rol almış ve yeni nesillerin yetişmesinde emek harcamış öğretmenlerede '' Hizmet Şeref Belgesi '' verilmesiyle ayrı bir önem taşıyor.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.