Öğretmenler Göreve Başlamak İçin Kararname Bekliyor

Öğretmenler Göreve Başlamak İçin Kararname Bekliyor

18 Mart 2020 tarihinde atanan 20 bin öğretmen 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye'ye giriş yapan Koronavirüs nedeniyle atanmalarına rağmen kararnameleri verilmediği için göreve başlayamamıştı. Atanan 20 bin öğretmen bir an önce göreve başlamak istiyor.

Atanan 20 bin öğretmen, göreve başlama hevesiyle çalıştıkları yerden ayrıldılar ve Koronavirüs pandemisi ortaya çıkınca mağdur oldular. Çünkü eğitim alanında alınan tedbirler arasında okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim sisteminden eğitime devam edilmesi vardı.

18 Mart'ta atanan öğretmenlerin kararnamelerinin ancak okullar açıldıktan sonra verileceğini açıklamıştı. MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu yakın zamanda yaptığı açıklamada kararname bekleyen öğretmenlerle ilgili kısa vadede bir çalışma yapıldığını kararnamelerin 8 Haziran'da göndermesi konusunda çalışma talimatı aldık inşallah'' şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,'ın yeni eğitim öğretim yılının Eylül ayında başlayacağını açıklamasının ardından akıllara ''öğretmenlerin kararnameleri Eylül ayına mı kaldı?'' sorusunu getiriyor.

Kararname bekleyen atanmış öğretmenler mağduriyetlerini sosyal medya aracılığıyla duyuruyorlar ve yetkililerden gelecek müjdeyi bekliyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.