Öğretmen Yetiştirmede Değişim Ve Dönüşümler Çalıştayı

Öğretmen Yetiştirmede Değişim Ve Dönüşümler Çalıştayı

KamuAjans.Com-İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Öğretmen Yetiştirmede Değişim ve Dönüşümler Ulusal Çalıştayı, 6-8 Ekim 2016 tarihlerinde İÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Çalıştay, tüm öğretmenlik alanlarını tek başlık altında toplayan ilk çalıştay olarak büyük önem taşıyor. Çalıştayda günümüz şartlarını karşılayabilecek, soru ve sorunları cevaplayacak ve bu dönemde yetişen öğrencilere rol model olacak öğretmenin nasıl olması gerektiği ve bu öğretmenin nasıl yetiştirilebileceği üzerine konuşulacak. Çalıştayda ayrıca öğretmenlerin teknolojiyi ne derece etkin kullanabildikleri ve öğretmenlerle öğrenciler arasında oluşan teknolojik uçurum irdelenecek.

Çalıştaya 60 profesör, 58 doçent, 78 yardımcı doçent ve alanında uzman 130 öğretmen katılacak. Çalıştay akademik bilgilerle uygulamanın ne kadar örtüştüğü konusunda da veriler sunacak.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, Berlin Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız gibi önemli isimlerin katılacağı çalıştayda İstanbul’daki eğitim fakültesi dekanları da bulunacak.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.