Öğretici: Öğretmenler Arası Ek Ders Adaletsizliği Giderilmeli

Öğretici: Öğretmenler Arası Ek Ders Adaletsizliği Giderilmeli

Kamuajans.com – Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, öğretmenlerin ek ders adaletsizliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ açıklamasında öğretmenlerin ek ders adaletsizliğinin giderilmesi gerektiğini ifade ederek şu açıklamalara yer verdi:

‘Bilindiği gibi okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin aylık karşılığı ders görevi 18 saat iken; atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin haftada 20 saat, genel bilgi ve meslek dersleri (branş) öğretmenlerinin 15 saattir.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri yıllar önce bu sorunun çözüleceğini söylemesine rağmen bir adım atılmamış ve MEB öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliğini yıllardır gidermemiştir. Aynı ders saati görev yapan öğretmenlerimiz arasında ücret ayrımının olması kabul edilemez.

Yıllardır bu sorunu MEB çözmemiş, yine yıllardır toplu sözleşmede de öğretmenlerimiz arasındaki bu ayrım ortadan kaldırılmamıştır. MEB bu adaletsizliğe artık son vermeli, bütün öğretmenlerimizin aylık karşılığı 15 saat olacak şekilde düzenleme yapmalıdır.’

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.