Öğrenci Nakil Ve Geçiş İşlemlerini Durdurma Kararı

Öğrenci Nakil Ve Geçiş İşlemlerini Durdurma Kararı

Kamuajans.com – Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün eğitim kurumlarının uzaktan eğitim süreci 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmış olup öğrenmenle; bu süreçte uzaktan eğitim yolu ile eğitim faaliyetlerine devam etmektedirler.

İlgi (a) Yönetmeliğin 12 nci Maddesi hükümleri ile ilgi (b) Yönetmeliğin 37 nci maddesi hükümleri doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı resmi/özel okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kumrularında kayıtlı olan öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri yapılmaktadır.

Bu bağlamda uzaktan eğitim sürecinin 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmış olması, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle alman tedbirlere ek olarak öğrenci hareketliğinin azaltılması adına Bakanlığımıza bağlı resmi/özel okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlan arasında gerçekleşen öğrenci nakil ve geçiş işlemleri ikinci bir talimata kadar tedbiren durdurulmuştur

Ziya SELÇUK

Bakan


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.