Norm Fazlası Öğretmenler Açıklaması

Norm Fazlası Öğretmenler Açıklaması

Kamuajans.com - Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuajans.com - Koncuk, ''Normlar konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Şuan norm fazlası gibi görünenler esasen norm içinde kalabilecektir. Yanlışlık düzeltilebilir. MEB yetkilileri ile yaptığım görüşmede, okul müdürlerinin gerekli değişikliği yapıp, ilçe memden hemen onay alabileceklerini söylemişlerdir. Bu açıklamalara göre okul müdürleri bu değişiklikleri usülüne uygun olarak yaptıklarında, MEB bu değişikliği sistemde anında görebilmektedir. Yeni duruma göre norm fazlası olmaması gereken öğretmenler, gerekli değişikliği sisteme girmesini okul müdürlüğünden istemelidir. Okul müdürleri yeni durumla ilgili ek 5 formunu hemen doldurarak ilçe, il kanalıyla sisteme girilmek üzere bakanlığa göndermelidir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.