Mülakat Son Bulmalı, Sıralamalar Açıklanmalıdır

Mülakat Son Bulmalı, Sıralamalar Açıklanmalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ öğretmen atamaları kapsamında yapılan sözlü sınav ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, açıklamasında sözlü sınav sonuçlarının yanında sıralamaların da açıklanarak, mülakatın tamamen kaldırılması gerektiğini ifade etti. 

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, ''20 Bin Öğretmen ataması kapsamında yapılan sözlü sınav sonuçları açıklandı. Ancak öğretmenlerimiz puanlarının yanında sıralamalarını görememektedir. Tercihlerde en önemli unsurlardan biri olan sıralamalar açıklanmalıdır.

KPSS puanlarının yuvarlandığını gördüğümüz bu sözlü sınavda isteğimiz geçmişte bir çok sorun yaratan mülakatların tamamen ortadan kaldırılması ve KPSS puan üstünlüğüne göre atamaların yapılmasıdır.'' dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.