Milli Şuur'un Yeni Sayısı Çıktı

Milli Şuur'un Yeni Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en uzun soluklu eğitim dergilerinden Milli Şuur’un yeni sayısı çıktı. ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) tarafından çıkartılan derginin kapağında MEB tarafından açıklanan eğitimde 2023 vizyonuna yönelik ‘gerçekten çift kanatlı mı?’ sorusunu Mücahit GÜLTEKİN cevaplıyor.

Dergide Cinsiyet Eşitliği projesinden okuma seferberliğine bilinçsiz teknoloji kullanımından eğitimde şiddet olaylarına kadar farklı alanlardaki konular üzerinden eğitimcilerin kaleme aldığı yazılar yer alıyor. 

D.Mehmet DOĞAN’ın Türkçe öğretiminin önemi üzerine kalem aldığı yazısı dikkat çekerken Mustafa AYDIN’ın ‘Eğitimimiz Şiddet Mi Üretiyor?’ başlıklı yazısı ülkemizde son dönemde artış gösteren eğitimde şiddet olaylarına eğiliyor. Mustafa KIR’ın yazdığı Vefa ve Vefasızlık yazısı kaybolan değerlerimizden vefayı Mecit DÖNMEZBİLEK’in ‘Örnek Eğitimci Celal Hoca’ yazısıda eğitimde iyi bir örneğin hayatını konu ediniyor. 

Dergide ayrıca Hadislerin yer aldığı ‘Hayat Suyu’, ‘Kur’an’dan’ bölümünde Kurandan ayetler, Eğitimle ilgili ilginç twitlere yer veren ‘Kuş Dili’, Prof Dr. Necmettin ERBAKAN’ın sözlerine yer veren ‘Sözün Gücü’ ,’Sizden Gelenler’ ve ‘Bulmaca’ gibi farklı bölümlerde yer alıyor. Dergimiz üç ayda bir yayınlanmakta olup 10 000 adet basılmakta ve her sayısı okullarda idareci ve öğretmenlere ücretsiz dağıtılmaktadır.

Saygılarımla

Hüseyin Yavuz

Yazı İşleri Müdürü 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.