Meslek Eğitimini 'Memleket Meselesi' Olarak Görüyoruz

Meslek Eğitimini 'Memleket Meselesi' Olarak Görüyoruz

Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanlığınca,"Eğitimden üretime Sektörle İşbirliği" temasıyla düzenlenen Antalya'da bir otelde başlayan 2. Eğitim Kongresi'nde konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bakanlığın bu dönem en öncelikli gündeminin meslek eğitimi olduğunu, meslek eğitimini "memleket meselesi" olarak gördüklerini ifade etti.

Kamuajans.com - 2. Eğitim Kongresi'nin temasının mesleki eğitim olarak belirlendiğini aktaran Yılmaz, mesleki ve teknik eğitimin yeterliliği ve kalitesinin ülkenin yeni yüzyıldaki yerini belirlediğini söyledi.

<br />

Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip etmekte takip etmekte bile güçlük çekilen bir zamanda ve kıyasıya bir ekonomik yarış içindeyken bir de ayağınıza çelme takılmaya çalışıldığı bir dönemde çağıyla rekabet eden, bilgiyi ve yüksek katma değerli ürünleri üreten ve ürettiğini ihraç etiği alanda marka olan bir Türkiye istediklerini bildiren Yılmaz, "Bunun yolu nielikli bir mesleki eğitimden geçmektedir." dedi. Milletin hedefinin çağdaş uygarlık seviyesinin üstünde çıkmak olduğunun altını çizen Yılmaz, "Bunun için eğitimi çağın ihtiyaçları doğrultusunda yeniden yapılandırarak, eğitimle ilgili teknolojik ve bilimsel gelişmeleri eğitim sistemimize zamanında uygulamak gerekir." değerlendirmesinde bulundu.

<br />

Kendisinden önce söz alan TOBB Başkan Vekili Memiş Kütükcü'nün "yeni bir reformun ihtiyaç olduğu" yönündeki sözlerini aktaran Yılmaz, "Yeni bir reform yeni bir değişiklik demektir. Dolayısıyla her gün yeni bir şey söylenmesi lazım. Dünle ilgili ne varsa geçti cancağızım. Bunun için istişareyle bu alanda ortak aklı bularak gereğini yapmayı düşünüyoruz." dedi.<br />

<br />

<a href="http://kamuajans.com">KamuAjans.com</a> - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.