Hava Durumu

MEB'den yeni seferberlik! İşte detaylar

Genel müdür Mehmet Nezir Gül önderliğinde namaz seferberliği başlatıldı. '' Vakti kuşanmak '' adlı çalışmasıyla gençlerin namaza yönelmesi için seferberlik başlatılıyor. MEB resmi sayfasında yazı yayımlandı.

Haber Giriş Tarihi: 01.10.2022 16:55
Haber Güncellenme Tarihi: 01.10.2022 17:55
https://www.kamuajans.com/
MEB'den yeni seferberlik! İşte detaylar

Genel müdür Mehmet Nezir Gül önderliğinde namaz seferberliği başlatıldı. '' Vakti kuşanmak '' adlı çalışmasıyla gençlerin namaza yönelmesi için seferberlik başlatılıyor. MEB resmi sayfasında yazı yayımlandı.

Etkinliğin hazırlanması, usûl ve esaslarının yayımlanması üzerine konuşan Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül; "İmam hatip lisesi meslek dersleri, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli derslerin öğretimini desteklemek, öğrencilerimizin dinî, manevî, ahlakî ve insanî gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla sosyal kültürel etkinlik içerikleriyle öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine destek olmak üzere çalışmalar yürütüyoruz" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

"Vakti Kuşanma'nın öğrencilerimizde dalga dalga ilgi, heyecan ve eyleme dönüşmesini diliyorum"
"Kur'an ve sünnet temelinde, günlük hayata bakan yönleriyle bütüncül bir bakış açısıyla anlatmak ve öğrencilerimizde ibadetler aracılığıyla sevgi, saygı, irade, özdenetim, sorumluluk, dostluk, yardımlaşma, birlik ve beraberlik gibi değerleri tecrübe etmesini ve zaman yönetimi disiplini kazanmasını desteklemek amacıyla hazırlanan "Vakti Kuşanmak" çalışmamızın öğrencilerimizde dalga dalga ilgi, heyecan ve eyleme dönüşmesini diliyor, emek sarf eden çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında gönüllü öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla oluşturulacak gruplarla namaz konusuna yönelik bakış açısını zenginleştirecek, namazın bireysel, sosyal ve toplumsal yönlerinin fark etmesini ve manevi huzuru tecrübe etmesini sağlayacak farklı etkinlik örneklerine yer verildiği etkinlikte katılım gönüllülük esasına göre gerçekleştirilecektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.