MEB’den ‘Tatil Edin’ Yazısı

MEB’den ‘Tatil Edin’ Yazısı

MEB, okullarda yapılması planlanan toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinliklerin koronavirüs nedeniyle iptaline ilişkin yazıyı illere gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 84037561-821.05-E.5339784 sayılı Sosyal Etkinlik Müracaatlarının Değerlendirilmesi konulu 12 Mart 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzalı resmi yazıda ''Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan ''2019-nCoV'' adlı yeni koronavirüs vaka sayısının komşu ülkeler de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde artmakta olduğu müşahede edilmektedir. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından da paylaşılan bilgilerde yeni virüsün hızla yayıldığı belirtilmektedir.

Ülkemiz tarafından ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirleri alınmakta olup Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlere ilişkin bilgilendirmeler Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün 3 Mart 2020 tarihli ve 92176967-952.3.4-E.4653192 sayılı yazı ile bildirilmiştir.

Bu kapsamda bahse konu virüsün etkilerinden korunmak amacı ile Bakanlığımıza bağlı resmi/özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımı ile yapılması planlanan il/ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki sosyal etkinlikler (toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma vb.) tedbiren iptal edilmiştir. Bu doğrultuda, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmemesi konu ile ilgili gerekli tedbirlerin Valiliklerce (il milli eğitim müdürlükleri) alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.