MEB'den İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu Yayımlandı

MEB'den İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu Yayımlandı

Kamuajans.com – Eğitim öğretim sınıfı dışında yer alan bazı unvanlarda görev yapan personelin İl içi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu yayımlandı.

Bilindiği üzere. Bakanlığımız eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında yer alan bazı unvanlarda görev yapan personelin, il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri, ilgi (a) Yönetmelik hükümlerine göre yürütülmektedir.

İlgi Yönetmeliğin 32 nci maddesinde;

(1)....Bu Yönetmelik kapsamında hııliman personelden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar ver değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.

(2) Başvurular Mayıs ayında alınır ve ilgili il milli eğitim müdürlüğünce belirlenen ve durumlarına uygun kadrolar arasından en fazla on kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar de aylıksız izinli olanlar, i! içi isteğe bağlı ver değiştirme başvurusunda bulunabilirler..."

(3) İl içi isteğe bağlı ver değiştirme talebinde bulunan personelin atamaları. Haziran ayında tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre valiliklerce yapılır. Hizmet süresinin eşit olması halinde İnilen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur." hükmü amirdir. Bu kapsamda;

1- Başvuruda bulunacak personel açısından olumsuzluklar yaşanmamasına yönelik olarak MEBBİS özlük modülünde yer alan kimlik ve hizmet süresi bilgilerinin güncellenmesi,

2- Soruşturma sonucu görev yeri değişen personele, soruşturma geçirdiği Il/ilçe/okul/kuruma 20.06.2016 tarih ve 6785766 sayılı yazı gereği 4 yıl geçmeden kesinlikle tercih hakkı verilmemesi,

3- Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanların kadrolarının bulundukları kurumda kesintisiz en az üç yıl görev yapmış olması,

4- İl içi isteğe bağlı yer değişikliği talebinde bulunan personelden, yukarıda belirtilen şartları taşıyanların en fazla (10) kurum tercih etmek üzere başvurularının 21 Mayıs - 29 Mayıs 2019 tarihleri arasında yazımız ekinde gönderilen başvuru formu doldurularak yapılacaktır.

 5- Münhal Kadrolar İlçe Bazında duyurulmuş olup, okullarımıza dağıtım yapılmak üzere duyurulmuştur, (tercihlerin okul olarak yapılması gereklidir)

6- Müracaat süresi ve atama dönemi dışında müracaat edenlerin talepleri ilgi (a) yönetmelik gereğince işleme alınmayacaktır.

7- Atama talebinde bulunan ve ataması yapılan personelin geçerli bir sebebi bulunmadığı sürece kesinlikle atama iptal yönüne gidilmeyecektir.

8- İl içerisinde isteğe bağlı yer değişikliği yapılan personele ilişkin bilgilerin ivedilikle MEBBİS modülüne işlenmesi.

9- Tercih yapılan okulda GİH sınıfında bir personel varsa bu okula ikinci

personel ataması yapılamayacağından başvuru/tercih sürecinde bu hususun dikkate alınması. (Memur, VHKİ, Daktilograf. Sayman, Bilgisayar İşletmeni)

10- Müdürlüğümüz ile bağlı okul ve kumullarında görev yapan personelin İlçe içerisinde tayin istemelerinde kadro sınırlılığı bulunmamakta olup, personel tayin talepleri başvuru sonuçlarının değerlendirildiği gündeki MEBBİS kayıtlarındaki münhal kadrolar dikkate alınarak yapılacağından bu hususun da dikkate alınması gerekmektedir.

Yazımızın İlçeniz/Şubc Müdürlüğünüz/Biriminiz/Koordinatörlüğünüz tüm personeline imza karşılığında tebliği edilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.