Hava Durumu

MEB Şube Müdürleri 2021 Rotasyon Kılavuzunu Bekliyor

Şube müdürleri bölge hizmetine bağlı yer değiştirme kılavuzunun Mayıs ayının ilk haftası yayımlanması gerekirken hala yayımlanmaması büyük bir tedirginliğe yol açmaktadır. Kılavuz yayımlandıktan sonra yaklaşık 45 günlük süreçte tamamlanan yer değiştirme işlemlerinin henüz başlamaması şüphe toplamaktadır.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
MEB Şube Müdürleri 2021 Rotasyon Kılavuzunu Bekliyor

Kılavuz yayınlandıktan sonra bir hafta uzatmak isteyenlerden ve mazereti olanlardan dilekçe alınacak, ikinci hafta dilekçelerin bakanlığa gönderilecek olup dilekçelerin Bakanlıkta değerlendirme süreci, karara bağlanması geçen yıl üç hafta sürmüştür. Tercihlerin açılması ve atama sonuçlarının duyurulması 2020 yılında tam 45 gün sürmüştür. 

Ortada büyük bir belirsizlik olmakla beraber sonuçta çok büyük mağduriyetler ortaya çıkacaktır. Şube müdürleri de her yıl Mayıs ayında yayınlanacak rotasyon kılavuzuna göre plan ve programlarını (Çocukların Eğitimi ,Eş Özrü, Taşınma vb) yapmaktadırlar. Bu belirsizlik endişeye yol açmaktadır. 2021 yılında yer değiştirme işlemi yapacak yaklaşık 750 şube müdürü bakanlığımızdan duyarlılık beklemektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.