MEB Robot Yarışmasını Erteleme Kararı Aldı

MEB Robot Yarışmasını Erteleme Kararı Aldı

Kamuajans.com – 13 yıldır aralıksız bir şekilde birbirinden güzel yarışmaların yaşandığı, mücadele ve azmin teknolojiyle buluştuğu Uluslararası MEB Robot Yarışmasının 14 üncüsü, ilgi (a) ve (b) Makam Onaylan doğrultusunda 08-10 Nisan 2020 tarihleri arasında Şanlıurfa'da yapılması planlanmıştı.

Ancak, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan, dünyayı derinden etkileyen ve ülkemizde de görülen Corona Virüs (Covid-19)'ün yayılımını önlemek adına sorumluluk duygusu ile hareket etmek kaçınılmaz olmuştur. Her yıl yeteneklerini sergilemek ve ülkemizin teknoloji atılımma omuz vermek isteyen yarışma ekipleri ve gençlerimizin sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Bu sebeple 14. Uluslararası MEB Robot Yanşması'nın ertelenmesi önem arz etmektedir.

Başvurular 20 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek olup, başvuruda bulunan takımlar herhangi bir hak kaybına uğramayacaktır.

Makamlarınızca uygun görülmesi halinde; 08-10 Nisan 2020 tarihleri arasında Şanlıurfa GAP Kapalı Spor Salonunda düzenlenmesi planlanan 14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının aynı şartlarda ileri bir tarihe ertelenmesi hususlarını olurlarınıza arz ederim.

Kemal Varın NUMANOĞLU

Genel Müdür

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.