MEB Ödül Yönergesinde Değişiklik

MEB Ödül Yönergesinde Değişiklik

MEB Personel - Milli Eğitim bakanlığı ödül yönetmeliğinde değişikliğe gitti. Yönerge ile ödül verilecek kategoriler genişletildi ve verilecek ödül niteliği de yeniden ayarlandı. Bu değişiklik öğrenci ve sporcular tarafından pek de memnuniyetle karşılanacak gibi görünmüyor. Çünkü ödül miktarında azaltmaya gidildi.

Kamuajans.com - MEB ödül verilecek yarışmaların kapsamı yeniden belirledi. Ödül yönergesine yeni bir madde daha eklendi. Yönergeye eklenen madde de şu yeni kategoriler eklendi. "Bakanlıkça düzenlenen uluslararası yarışmalar ile bakanlıkça izin verilen ve duyurusu yapılan ulusal veya uluslararası kurum ve kuruluşların düzenlediği uluslararası yarışmalardan bilim, kültür, güzel sanatlar, spor, halk oyunları ve beceri yarışmaları ödüllendirilir."

GRAM ALTIN DA VERİLECEK

Uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere verilen ödül tutarları da düşürüldü. Daha önce bireysel yarışmalarda birinci olan öğrenciye 4 Cumhuriyet altını ve takdir belgesi verilirken, yeni yönergeyle bu sayı 2'ye düşürüldü. İkinci olan öğrenciye 3 Cumhuriyet altını verilirken, bu sayı da bire düşürüldü. Yarışmalarda üçüncü olan öğrenciye 2 Cumhuriyet altını veriliyordu. Yeni yönergeyle artık yarım altın ve takdir belgesi verilecek. Yarışmalarda mansiyon ve benzeri ödül alan öğrencilerin her birine daha önce bir Cumhuriyet altını veriliyordu. Değişiklikle öğrencilere artık çeyrek altın verilecek. Ekip yarışmalarında mansiyon ve benzeri ödül alan ekiptekilere çeyrek cumhuriyet altını veriliyordu. Artık gram altın verilecek.

■ Lütfi ERDOĞAN/ANKARA / Habertürk

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.