MEB Kursların Tatil Edilmesi Yönünde Karar Verdi

MEB Kursların Tatil Edilmesi Yönünde Karar Verdi

Kamuajans.com – Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın başkanlığında 12.03.2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgım nedeniyle bazı tedbirler alınmasına karar verilmiştir.

 Bu kapsamda Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlan 16 Mart 2020 tarihinde başlamak üzere tatil edilmiştir. Bu çerçevede, hayal boyu öğrenme kumrularında açılan kurslar ile destekleme ve yetiştirme kursları da tatil edilmiştir.

Ancak hayat boyu öğrenme kurumlan tarafından, diğâr kurumlar ile iş birliği halinde açılan kurslar ile diğer kuramların mekanlarında açılan kursların tatil olup olmadığı konusunda valiliklerden görüşler gelmektedir.

Söz konusu tatil süresince, açık öğretim okularına bağlı yüz yüze eğitim faaliyetleri de dahil olmak üzere, herhangi bir ayrım olmaksızın hayat boyu öğrenme kurumlan tarafından yürütülen eğitim faaliyetlerinin tamamına ara verilmiştir.


Yusuf BÜYÜK

Bakan a.

Genel Müdür

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.