Hava Durumu

MEB, Fatih Proje Yönetim Sistemi (PYS) Oluşturdu

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda "Eğitimde Fatih Projesinin ağ altyapı, donanım ve erişim bileşenlerinin tek yapı üzerinden yönetimi için Fatih Proje Yönetim Sistemi (PYS) oluşturulmuştur." denildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
MEB, Fatih Proje Yönetim Sistemi (PYS) Oluşturdu

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Teknoser Bilgisayar Teknik Hizmetler Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi arasında imzalanan 7000 okulda bakım ve işletme hizmeti alımı işi sözleşmesi kapsamında; Eğitimde Fatih Projesinin ağ altyapı, donanım ve erişim bileşenlerinin tek yapı üzerinden yönetimi için Fatih Proje Yönetim Sistemi (PYS) oluşturuldu.

FatihPYS (Proje Yönetim Sistemi) üzerinden; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmi okulların;

• Tesis Bilgi Sistemi Yönetimi,

• Envanter Yönetim Sistemi,

• Arıza Takip Sistemi,

• Keşif İşlemleri,

• Çağrı merkezi yönetimi işlemleri yürütüleceği duyurulan yazıda;

"Okul yetkilileri, görevli oldukları okula ilişkin Fatih Projesi kapsamında kurulu olan envanterleriyle ilgili web, mobil uygulama ve çağrı merkezi üzerinden arıza kaydı işlemlerini tek yapı üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. PYS’ye web ortamından erişim için http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi; mobil cihazlardan erişim için Android ve IOS uygulama marketlerinden ücretsiz indirilebilen Fatih PYS isimli mobil uygulamalar üzerinden ve cep telefonu ile 0850 808 48 82 numaralı Fatih PYS çağrı Merkezine hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında ulaşarak hizmet alınabilecektir.

Okul yetkilileri için PYS web ve mobil uygulamalarına girişler, MEBBİS kullanıcı bilgileri ile gerçekleştirilebilecektir. Çağrı merkezi üzerinden kayıt açılırken okul tesis kodu bilgisi istenmektedir.

Tesis kodu bilgisi Fatih Projesi kapsamında ağ altyapı kurulumu yapılmış okullarda okul giriş kapıları yanında yer almakta olup, tesis kodu olmayan okullarda ise http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi üzerinden PYS sistemine girilerek sistem üzerinden de öğrenilebilmektedir.

81 İl BT koordinatörlerine PYS kullanıcı bilgileri ayrıca tanımlanmıştır. İl BT koordinatörleri;görevli oldukları ilde bulunan okulların bilgileri, envanter sayıları, okullara ait çağrı kayıtları, arıza kayıtları gibi bilgilere erişebilir ve yönetebilir olacaktır. İl BT koordinatörleri için oluşturulan hesap ve şifre bilgileri İl BT koordinatörlerinin mail ve cep telefonlarına ayrıca iletilecektir.

FatihPYS’ nin devreye girmesiyle; Fatih Projesi kapsamında arıza talepleri ve yönetimi için daha önceden kullanıma açılan https://fatihdestek.eba.gov.tr/ web adresi üzerinden arıza talebi alınmayacak olup bu web adresi 11.06.2021 tarihi itibariyle kullanıma kapatılacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.