MEB Bakanı İsmet Yılmaz'dan Tam Gün Eğitim İle İlgili Açıklama

MEB Bakanı İsmet Yılmaz'dan Tam Gün Eğitim İle İlgili Açıklama

Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakan Binali Yıldırım'ın Orta Vadeli Program kapsamında açıkladığı eğitim reformuyla ilgili konuştu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz okullarda tam gün eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kamuajans.com - MEB Bakanı İsmet Yılmaz, "Öğrencilerimiz ana dillerine olduğu kadar başka dillere de vakıf olsun istiyoruz. Şu an çalışmalarımız devam ediyor" diyen Bakan Yılmaz, "Öğretmen sayımız yeterli. Seçmeli yabancı ders de vereceğiz. İngilizce, Fransızca, Rusca, Arapça... bu dillerden biri seçilebilir. Veliler karar verecek ve yeterli sayı yakalandığı anda eğitime başlanacak" dedi.

Pilot illerden başlanacağını açıklayan Yılmaz, "2019 yılına kadar tamamlamış olacağız" dedi.

Öte yandan Yılmaz, 77 bin yeni dersliğin yapılacağını açıkladı.

Bakan Yılmaz, "Öğretmenler için mülakat yapılmalı. Çünkü yeterlilikleri ölçülmelidir. Soru havuzunda iki ayrı soru var. Kupa havuzundan soru çekiliyor. Bizim soru havuzumuzda nerelisin? Yada Reis hakkında ne düşünüyorsun? gibi sorular yok. Oldu birisi 'Reis hakkında ne düşünüyorsunuz' dedi, bunun ne zararı var? Bu söylenenler adaletten ayrılındığı imajı verilmek için yapılıyor. kesinlikle doğru değil." dedi.

AA. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.