Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Verilmelidir

Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Verilmelidir

Kamuajans.com – Anadolu Eğitim Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak “2019 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” döneminde mazerete bağlı yer değişikliği yapılamayan öğretmenler için il-ilçe emri verilmesini talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Sayı : 1057-20/5545 Tarih:13/01/2020

Konu: Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Verilmesi

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

İlgi: a) T.C. Anayasası

b) 2020 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği  Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından geçtiğimiz günlerde “2020 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” duyurusu yayınlanmıştı. Söz konusu duyuruya göre mazerete bağlı yer değiştirmeler, norm kadro açığına göre öğretmenlerin tercihlerine göre hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Belirtmek gerekir ki; öğretmenler iller arasında veya il içinde durumlarına uygun norm açığı bulunan kuruma atansalar dahi, sağlık özrüne uygun hastaneye olan uzaklık veya eşinin bulunduğu yerleşim yeri gözetilmeden atamasının yapılması sorunu çözmeyecektir. Bu durumda arasında yüzlerce kilometre mesafeler bulunan iller ve ilçeler olduğu düşünülürse, mazerete bağlı yer değişikliği amacına ulaşmamış olacaktır.

Bundan dolayı mazerete bağlı yer değişikliğinde il-ilçe emrinin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Atamaların amacına ulaşması için ve öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken mazeretini düşünmeye devam etmemesi için ilçe emri büyük gerekliliktir.

Gereğini arz ederiz.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.