Matematikte Yeni Buluşlar

Matematikte Yeni Buluşlar

Daha önce Matematikte Deynek Dörtlüsü, Deynek Altılısı, Deynek Yedilisi, Deynek Sekizlisi, Deynek Onikilisi,13 ile bölünebilme, Deynek Ondörtlüsü, Deynek Onbeşlisi, Deynek Onyedilisi, Deynek Onsekizlisi, Deynek Bağıntısı, Deynek Yarıçapı 1, Deynek Yarıçapı 2, Deynek Yüksekliği, Deynek Sinüsü, Deynek Alanı 1, Deynek Alanı 2 formüllerini" bulan, Denizli Özay Gönlüm Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Ethem Deynek, bu kez de Deynek Silindiri ve Deynek Konisi formüllerini buldu. Deynek bulduğu bu yeni 2 formülle mat

Deynek,Matematikte 1.formül, 2.formül, 3.formül derken kısa sürede 19.formüle ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şu sıralar çalışmalarımı derleyip kitap haline getirmeye çalışıyorum. İnsan için mühim olanın dünyaya bir eser bırakabilmek diye düşünüyorum. Şunu anladım ki kitap yazmak formül bulmaktan daha zormuş.Yıllar sonra bu çalışmalarımın değerlendirileceği ve ortaöğretim  matematik ders kitaplarına geçeceğine inanıyorum.


Tabanı ABC üçgeninin köşelerinden geçen yarıçapı verilmeyen silindirin hacmi


 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.